Kurz pro děti ve věku od 6 do 10 let. Navazuje na zkušenosti a dovednosti, které děti získaly na kurzu
taneční a pohybové průpravy pro mladší nebo s tancem a pohybem u nás chtějí začít. 

Na tomto kurzu jsou děti připravovány k regulérní a intenzivní taneční a pohybové výuce. Děti pokračují ve všeobecné sportovní přípravě s cílem probudit motivaci k pohybu a tanci. Děti se začínají v tanci a pohybu projevovat jako osobnosti, proto je snažší je účiněji motivovat při společných choreografií a cvičení. Děti si uvědomují své tělo a učí se s ním cíleně pracovat. Formou her, všestrannému tancovaní a pohybového cvičení si děti rozšiřují sportovní zdatnost, vyzkouší různé druhy tance a posunou své  schopnosti.

Tato taneční a pohybová průprava zahrnuje základy všech tanečních stylů, především jazz dance a moderní tanec. Vyzkouší si pohyby a základní kroky i ostatních tatečních stylů jako street dance a contemporary. Dále základy  baletu a všeobecné flexibility pohybu. Do tréninků zařazujeme cvičení pro posílení a správné držení těla. 

Každé pololetí je zakončené otevřenou hodinou pro rodiče a na konci školního roku mají děti veřejné vystoupení s ostatními členy akademie SANG, při kterém obdrží diplom za úspěšné absolvování kurzu.


Děti, které se chtějí tanci věnovat, mohou postoupit do taneční skupiny B STAR DANCE, která připravuje děti na vystoupení a soutěže ve věku 6-8 let a 8-14 let.  


V případě zájmu o vyzvedávání vašeho dítka z MŠ/ZŠ Květnového vítězství (K2 Schulhoffova) zadejte tento požadavek, prosím, do přihlášky. Po skončení každého tréninku si již děti vyzvedáváte v SQP centru, kde kurz probíhá.  Veškeré tyto požadavky prosíme zadat do přihlášky a sdělit vedení MŠ a ZŠ. Děkujeme


Doporučené vybavení:

- protiskuzové ponožky nebo lehké tenisky

- sportovní oblečení (děvčata: cvičební nebo baletní dres/ chlapci: triko, kraťasy, lehké tepláky)

- láhev s pitím

- deníček