Parkour je pohybová disciplína, jejímž základem je dostat se od bodu A do bodu B bezpečně, plynule za použití vlastního těla a to prostřednitvím salt, přemetů, skoků. Parkour se všeobecně zaměřuje na trénink účinných pohybů, rozvoj těla
a mysli, aby se člověk ve všech situacích uměl pohybovat klidně a sebejistě.


Na tomto kurzu naučíme děti znát své tělo, důvěře k jejich schopnostem a odhadovat jejich možnosti, jelikož děti často nemívají pud sebezáchovy a pouštějí se do zdraví nebezpečných skoků, pohybů, na které ještě nejsou připravené. Na tomto kurzu se vždy začíná od samotných základů k postupnému navyšování obtížností jednotlivých technik a prvků.

Kurz probíhá zábavnou formou tak, aby děti hlavně bavil. Trénink se zaměřuje jak na růst fyzických sil, tak na rozvoj pohybových schopností. Kromě nepřeberného množství parkourových technik děti naučíme  prvky plynule za sebe navazovat a pracovat lépe se svým tělem. Od rozvičky, technik parkouru, samotného nacvičování, volného skákání, přes posilování až po samotný strečink.

Součástí těchto parkourových kurzů je i outdoorové cvičení na překážkách, prolézačkách, s pomůckami funkčního tréninku a nových, pokročilých  technik parkouru, které děti posunou vpřed. Tento kurz zajistí si vyzkoušet i v praxi své schopnosti a možnosti. 


Rozdělení skupin: 

Úroveň 1. Začátečníci a mírně pokročilý úterý a čtvrtek 16:00 - 17:00
Úroveň 2. Mírně pokročilý a pokročilý úterý a čtvrtek 17:00 - 18:00

Registrační formulář vyplňte prosím pro váš zájem o kurz v daný den,čas a frekvenci. Dostavte se v týdnu zahájení kurzů první možný trénink (v případě zájmu navštěvovat kurz 1x týdně ve vybraný den a čas) nebo povinnost se dostavit na oba dny (v případě zájmu navštěvovat kurz 2x týdně ve vybraný čas). Počítejte prosím s možnou změnou zařazení dítěte do jiného času pro vhodnost dané výkonnostní skupiny na základě náboru. Kurzy parkouru se konají v časech 16:00 - 17:00, 17:00 - 18:00 1x nebo 2x týdně. V případě navýšení kapacity a rozdílných výkonnostních úrovní dětí na kurzu bude otevřena hodina v tyto dny také i od 15:00 - 16:00.