Tento kurz je určen dětem, které se chtějí naučit překonávat překážky v přirozeném prostředí pomocí salt, kotoulů, přeskoků a jiných akrobatických prvků ve věku:

1. skupina 5-8 let

2. skupina 8-14 let


Parkour je pohybová disciplína, jejímž základem je dostat se od bodu A do bodu B bezpečně, plynule za použití vlastního těla a to prostřednitvím salt, přemetů, skoků a jiných akrobatických prvků. Parkour se všeobecně zaměřuje na trénink účinných pohybů, rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích uměl pohybovat klidně a sebejistě.


Na tomto kurzu naučíme děti znát své tělo, důvěře k jejich schopnostem a odhadovat jejich možnosti, jelikož děti často nemívají pud sebezáchovy a pouštějí se do zdraví nebezpečných skoků, pohybů, na které ještě nejsou připravené. Na tomto kurzu se vždy začíná od samotných základů k postupnému navyšování obtížností jednotlivých technik a prvků.

Kurz probíhá zábavnou formou tak, aby děti hlavně bavil. Trénink se zaměřuje jak na růst fyzických sil, tak na rozvoj pohybových schopností. Kromě nepřeberného množství parkourových technik děti naučíme  prvky plynule za sebe navazovat a pracovat lépe se svým tělem. Od rozvičky, technik parkouru, samotného nacvičování akrobatických prvků, volného skákání, přes posilování až po samotný strečink.

Součástí těchto parkourových kurzů je i outdoorové cvičení na překážkách, prolézačkách, s pomůckami funkčního tréninku a nových, pokročilých  technik parkouru, které děti posunou vpřed. Tento kurz zajistí si vyzkoušet i v praxi své schopnosti a možnosti. 


V případě zájmu o vyzvedávání vašeho dítka na kurz 1. skupiny 5-8 let ze ZŠ/MŠ Květnového vítězství (K2 Schulhoffova) prosím, zadejte tento požadavek, prosím, do přihlášky. Po skončení každého tréninku si již děti vyzvedáváte v SQP centru, kde kurz probíhá. Veškeré tyto požadavky prosíme zadat do přihlášky a sdělit vedení MŠ a ZŠ. Děkujeme. 


Doporučené vybavení:

- čistá sálová obuv

- sportovní oblečení (děvčata: triko, legíny / chlapci: triko, kraťasy, lehké tepláky)

- láhev s pitím